TWARZE KOLAŻE

TWARZE KOLAŻE 60 kolaży metaforycznie pokazujących różne oblicza kobiet uległych, zahukanych, poświęcających się, potulnych, zmęczonych. Ale też tych silnych, prowokujących, zachwycających, pewnych siebie, wesołych. Młodych  i tych starszych. Zwyczajnych i nadzwyczajnych.

W pracowni gier coachingowych i edukacyjnych Zwrotnicy powstało niezwykłe  narzędzie, które dedykowane jest właśnie kobietom. Karty zachwycają swoją wieloznacznością i wielowymiarowością. Każda z nich powstała w technice cyfrowej i wymagała połączenia kilkunastu lub kilkudziesięciu warstw, które możemy porównać do arkuszy przezroczystych folii ułożonych jedna na drugiej. Technika kolażu pozwala korzystać z różnorodnych źródeł, które inspirują artystę. Wykorzystano: wycinki ze starych gazet i książek, fragmenty obrazków znalezionych w sieci, fotografie i nagłówki prasowe, różnorodne faktury, tekstury i desenie, cytaty z dzieł sztuki i filmów – wszystko to posłużyło do stworzenia zupełnie nowych i zaskakujących „portretów” kobiet.

Karty nie przedstawiają po prostu zdjęć twarzy, są kolażami przesyconymi symboliką wyrażaną barwami, kształtami i fakturami, pokazującymi różne aspekty kobiecości. Są to artystyczne wizje, a nie zwykłe zdjęcia. Ich autorką jest absolwentka katowickiej ASP   Anna Łoza-Dzidowska, której ulubioną techniką graficzną i malarską jest właśnie kolaż.

Narzędzie:

  • ma wyjątkowo bogaty potencjał do odkrywania, nazywania, porządkowania i poszukiwania źródeł własnej mocy,
  • pozwala dostrzec nowe możliwości i oswoić zmiany,
  • znakomicie sprawdza się w procesach coachingowych,
  • można go również śmiało używać na sali szkoleniowej, kiedy chcemy skorzystać z pracy  z wykorzystaniem metafor (przykład Gdyby zmiana była kobietą… „miękki sposób” wejścia w temat zmiany),
  • może służyć do pracy z kryzysem związków.

Karty pokryte są miłą w dotyku folią soft touch, która pogłębia kolory i sprawia, że kolaże wyglądają bardzo szlachetnie. Zaletą kart jest to, że nie są podpisane. Każdy tworzy swoją własną relację z tymi kartami, wynikającą z jego indywidualnej mapy doświadczeń.

„Miałam możliwość przetestowania nowych kart TWARZE KOLAŻE. Ania zaprojektowała i wykonała techniką kolażu przepiękny, artystyczny, poruszający serce i umysł zestaw 60 kart przedstawiających kobiece twarze w całym bogactwie różnych konfiguracji i odsłon. Karty nie dość, że są po prostu piękne, kolorowe, lekkie (mój kręgosłup dziękuje!) i miłe w dotyku, co samo w sobie wystarczy, żeby praca z nimi była przyjemnością, to jeszcze w pracy coachingowej ujawniły swoją prawdziwą moc i głębię. Pełne symboliki, wieloznaczne, z bogactwem szczegółów sprawiają, że klientowi łatwo jest, omijając intelekt i racjonalizacje, połączyć się z emocjami, intuicją i wyobraźnią. A stamtąd już tylko krok do wglądu i przełomowych odkryć oraz do pogłębionej refleksji – widziałam to na własne oczy. Dotychczasowe testy wypadły bardzo obiecująco, a karty różnią się od wszystkiego, co dotąd widziałam na rynku. Bardzo, bardzo je lubię, choć poznałam je bardzo niedawno. Zestaw zdecydowanie zostanie ze mną na dłużej w praktyce coachingowej i szkoleniowej, i zdecydowanie gorąco go polecam! :)”

Ada Sleżanowska Trenerka / Soft collection trainer / Resilience trainer