Narzędzia dla coachów

Dzięki ZWROTNICY obieramy kierunek  na interaktywne metody szkoleniowe i coachingowe Wiemy jak cenna jest analiza gier, przeprowadzanych na warsztatach, pozwalająca w bezpiecznych warunkach, pod okiem specjalistów, przyjrzeć się zachowaniom i sposobom postępowania uczestników. Symulacje są niejednokrotnie odzwierciedleniem ich rzeczywistych sytuacji zawodowych. Opracowujemy strategie i gry edukacyjne, od prostych, przejrzystych plansz, które pokazują schematy i metody nowoczesnych działań w biznesie, do skomplikowanych gier planszowych i zespołowych, które rozwijają poprzez doświadczenie i zabawę. Posługujemy się metaforą. Wykorzystujemy mechanizmy gier, tworząc zestawy ćwiczeń i zadań szkoleniowych. Do przygotowania angażujemy sztab najlepszych psychologów, teoretyków gier i grafików. Działamy na konkretne zlecenie Klienta. Chcecie Państwo „ugrowić” ćwiczenie, nadać mu charakter zabawy, w której liczy się element rywalizacji – możecie zwrócić się do nas. Nasz kreatywny zespół podejmie wyzwanie i przygotuje grę, która będzie Państwa wyróżniać wśród innych firm szkoleniowych. Jesteśmy przygotowani również na zapytania ze strony ludzi, którzy chcą zajmować się coachingiem  w sposób kreatywny. Jesteśmy gotowi na to, aby zaprojektować oryginalne narzędzia pobudzające potencjał Klienta. Przygotowaliśmy kilka zestawów pomocy wizualnych do wykorzystania w pracy coachingowej i trenerskiej.

1. TROPY – ZESTAW 3 TALII KART
 180 kart zawierających:
120 inspirujących fotografii (60 ogółów i 60 detali)
60 kart z sentencjami (30 podzielonych na pół)

Zestaw zawiera 3 talie po 60 kwadratowych kart służących do kreatywnego podziału uczestników warsztatów na grupy. Karty świetnie nadają się również do inspirowania i pobudzania wyobraźni. Pracując nad rozwojem osobistym i zawodowym warto złamać dotychczasowe zasady i poszukać nietypowych inspiracji. Zmiana kontekstu pozwala odkryć nowe możliwości drzemiące w zasobach naszych umysłów. Kreatywność na warsztatach i sesjach coachingowych? Z kartami TROPY z pewnością można przełamać stereotypy myślenia, wyjść poza kalki mentalne i zapewnić uczestnikom szkoleń świetną i pouczającą zabawę z metaforą. 

2. FORY DLA METAFORY – ZESTAW 3 TALII KART
180 kart zawierających:
120 inspirujących fotografii (60 w czarnych ramkach i 60 w ramkach ecru)
60 pytań coachingowych (wg modelu GROW)

Zestaw zawiera 3 talie po 60 kwadratowych kart służących do kreatywnego inspirowania uczestników szkoleń i klientów coachingowych.

Karty umożliwiają pracę z modelem GROW:
– cel / 15 pytań o sprecyzowany cel
– rzeczywistość / 15 pytań o fakty
– opcje / 15 pytań o możliwości
– plan działania / 15 pytań o konkretny plan

3. 3 x Z
zobacz | zapytaj | zadziałaj
120 kart zawierających:
120 fotografii i 120 mocnych pytań coachingowych

Talia składa się ze 120 prostokątnych kart służących do kreatywnego inspirowania uczestników szkoleń i klientów coachingowych. Karty podzielone są na 6 kolorów (po 20 numerowanych kart) i można je losować za pomocą specjalnych kości.

Przyjazny dizajn rekwizytów i plansz oraz jasne, przejrzyste zasady to gwarancja dobrego samopoczucia uczestników szkoleń, biorących udział w grach i ćwiczeniach. Nasza firma potrafi stworzyć sprzyjające nauce i zabawie środowisko. Do każdego zestawu kart dołączamy klucz, który pozwala w sprawny sposób z nich korzystać (nie ograniczając inwencji trenera i coacha).

4. KOLORY METAFORY
70 kolorowych, dużych kart (inspirujące fotografie)
format: 16 cm x 12 cm
70 paseczków z pytaniami
70 paseczków z pojęciami (wartości, postawy, zachowania)

Talia 70 kart, z którymi można skojarzyć 70 pojęć i 70 pytań.
14 700 kombinacji
karta + pojęcie – 70 x 70
karta + pytanie –  70 x 70
karta + pojęcie + pytanie – 70 x 70

Kolory Metafory są proste i estetyczne. Wykorzystują fotografie, które zostały dobrane pod kątem różnorodnych skojarzeń. Ich zaletą jest wielofunkcyjność i niemal nieograniczone możliwości wykorzystania. W tym zestawie fotografie nie są podpisane, nie sugerują niczego oglądającej je osobie. W jednym obrazie każdy może zobaczyć co innego. Każdy z nas posiada indywidualny sposób postrzegania, doświadczania i reagowania na identyczne sytuacje, co naukowo nosi nazwę idiosynkrazji. Kolory Metafory to świetne narzędzie do sesji coachingowych – indywidualnych i grupowych. Nadaje się również do wykorzystania na szkoleniach i warsztatach.

5. SŁOWO – karty z wartościami

Talia 120 kart z fotografią i słowem/skojarzeniem
karty z ćwiczeniami

SŁOWO to nowość w naszym sklepie. Karty z nowego zestawu coachingowego Zwrotnicy są fantastycznym zbiorem słów skojarzonych z obrazami. Wartości to podstawa naszego funkcjonowania w życiu. Odkrycie tego, co jest dla nas ważne, pozwala lepiej zrozumieć mechanizmy postępowania. To właśnie wartości mające wpływ na podejmowane przez nas decyzje życiowych, stanowią motor działania każdego z nas. Dużym problemem bywa ubranie tych istotnych dla nas rzeczy w odpowiednie SŁOWA. Pomocnym narzędziem są karty metaforyczne, które wykorzystują obrazy dobrane pod kątem różnorodnych skojarzeń. Podpowiadają, czasem prowokują, często sprawiają, że patrzymy na świat z różnych, nieraz nieoczekiwanych, perspektyw. 


Zapraszamy do naszego sklepu firmowego.

http://sklep.zwrotnica.net/gry

Skontaktuj się z nami i napisz na adres: gry@zwrotnica.net

UWAGA – przygotowujemy nowe narzędzia:

UWAGA! WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. Gry -Tropy, Fory dla metafory, 3xZ i Kolory Metafory  są autorskimi grami opracowanymi przez Zwrotnicę-Projektowanie Zmiany. Wszystkie fotografie, materiały graficzne i zasady korzystania z gier są chronione przepisami o prawie autorskim i prawach pokrewnych, a także Kodeksu Cywilnego.