• rozwija umiejętności
  • uczy twórczego myślenia
  • rozwija talenty
  • korzysta z inspirujących narzędzi

Warsztaty rozwojowe

Ze ZWROTNICĄ sterujemy w kierunku ciągłego rozwoju. Nasze szkolenia i coachingi dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą się zmieniać i udoskonalać swoje relacje z ludźmi. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z psychologicznym wyścigiem zbrojeń tego typu umiejętności.  Strategie i techniki postępowania są warunkiem dobrego funkcjonowania w życiu zawodowym i osobistym.

1. Warsztat oparty na teorii Howarda Gardnera dotyczącej inteligencji wielorakich – SIEDEM WSPANIAŁYCH PAŃ I 

7pań

W naszej ofercie mamy unikatowe warsztaty artystyczne – Siedem wspaniałych Pań I, które rozwijają poprzez wykorzystanie kreatywności i inteligencji wizualno-przestrzennej:

Wykorzystanie motywów tematycznych zaczerpniętych z pionierskiej koncepcji inteligencji wielorakich Gardnera może podczas szkoleń i spotkań integracyjnych – poprzez trening niestandardowych technik rozwijania kreatywności – uruchomić potężne wsparcie dla poszerzania pola skojarzeń, wskazując atrakcyjne i użyteczne drogi wyjścia poza rutynę i schematy.
Dlaczego teoria inteligencji wielorakich może być idealnym motywem przewodnim szkolenia? Po co rozwijać umiejętności, które na pierwszy rzut oka mogą przydać się wyłącznie artyście? Uzasadnienie jest proste, ale bardzo przekonujące. Odkrycie zapomnianych na co dzień zdolności, kompetencji i specyficznych wrażliwości, przypisanych poszczególnym inteligencjom, okazuje się niebanalnym punktem wyjścia do rozwiązywania wielu problemów w różnych obszarach aktywności zawodowej.
Żyjemy w czasach, kiedy nasza pomyślność i skuteczność, chociażby komunikacji pomiędzy pracownikami, w znacznej mierze zależy od naszej inteligencji emocjonalnej. Te warsztaty będą z pewnością źródłem wskazówek, jak ją rozwijać i właściwie wykorzystywać. Żeby lepiej zrozumieć intencje i potrzeby naszych Klientów zewnętrznych i wewnętrznych, powinniśmy nauczyć się czuć, słuchać i dostrzegać.  Najprostszą drogą będzie praca nad umiejętnościami doskonalącymi percepcję rzeczywistości, zwiększającymi empatię i wyczulenie na sygnały wysyłane przez innych.

2. Warsztat pracy z metaforą – IMAGINESKOPIA*) W PRACY TRENERA I COACHA CZYLI JAK POBUDZIĆ WYOBRAŹNIĘ KLIENTA

im

Cokolwiek robimy, możemy być kreatywni lub ulegać rutynie.Twórcze działania na warsztatach i sesjach coachingowych oznaczają nie tylko konieczność podążania za nowoczesnymi metodami pobudzania wewnętrznego potencjału ludzi, ale także zapewniają czerpanie przyjemności z rzeczy, które tylko na pozór wydają się niepotrzebne i dziecinne. Z pewnością warto przełamać stereotypy myślenia, wyjść poza kalki mentalne, zapewniając uczestnikom szkoleń i klientom na sesji coachingowej, świetną i pouczającą zabawę z metaforą. Ludzie twórczy odznaczają się odwagą i gotowością do podejmowania wyzwań oraz chęcią podążania za zmianami. Na warsztacie poznamy na własnej skórze na czym polega kreatywny podział uczestników szkolenia na grupy, oraz jak obrazy, sentencje i dobrze dobrane pytania inspirują i pobudzają wyobraźnię. Przekonamy się jak pracować nad rozwojem osobistym i zawodowym, łamiąc dotychczasowe zasady i poszukując nietypowych inspiracji. Zmiana perspektywy i kontekstu pozwala dostrzec to, co w inny sposób nie przyszłoby nam do głowy. W ramach spotkania poznamy graficzne narzędzia edukacyjne ZWROTNICY służące do pobudzania potencjału uczestników szkoleń oraz do pracy coachingowej. Zestawy TROPY, FORY DLA METAFORY i 3 x Z to komplety kart edukacyjnych – dla trenerów i coachów (można je dowolnie miksować).

*) Karty Zwrotnicy działają jak klasyczne imagineskopy. Pobudzają kreatywność i sprawiają, że to, czego nie widać, staje się widoczne. Praca z nimi to jednocześnie sposób na motywację do realizacji celu, ponieważ to, co sobie wizualizujemy staje się dla nas bardziej pożądane. W latach 70. ukazała się, nakładem Wydawnictwa Literackiego, zabawna książka „Wstęp do imagineskopii” (doczekała się jeszcze potem kilku wznowień). Autor, który ukrywa się pod pseudonimem Śledź Otrembus-Podgrobelski, przedstawił naukowym językiem (wspieranym przypisami, obszerną bibliografią oraz streszczeniami w kilku językach) wprowadzenie do FIKCYJNEJ nauki o poszerzaniu wyobraźni. Jej twórcą miał być według autora Jeremiasz Apollon Hytz. Opracowanie zawiera rys historyczny imagineskopii, jej rozwój, cele, metody badawcze i instrumenty, które autor nazwał IMAGINESKOPAMI. W książce znajdują się liczne opisy budowy i działania oraz rysunki techniczne różnych imagineskopów. Ta parodia pracy naukowej krążyła wśród studentów ASP i uważana była za dzieło wręcz kultowe. Inteligentna, zaskakująca i intrygująca książeczka, której autorstwo przez długi czas przypisywano Stanisławowi Lemowi, śmieszyła i inspirowała. Sama idea imagineskopu jest bardzo trafna – dzięki temu, że przez dziurę (zwaną przeziorem) widzimy tylko fragment rzeczywistości, a resztę musimy sobie wyobrazić, sprawiamy, że nasza wyobraźnia mocniej pracuje. Jedną z zasad twórczego myślenia jest kojarzenie zjawisk, które pochodzą z pozornie nie mających ze sobą nic wspólnego dziedzin, postanowiłam więc kreatywnie i dowcipnie nazwać swoje warsztaty – IMAGINESKOPIA W COACHINGU, puszczając oko w kierunku tej wyimaginowanej nauki. Od wielu lat podglądam rzeczywistość przez obiektyw aparatu fotograficznego, dostrzegając to, czego, być może, nie dostrzegają inni. Zdjęcia wykorzystuję do projektowania kart coachingowych, a moją pasją jest inspirowanie nimi ludzi, którzy pragną się rozwijać. Pojecie „imagineskopii” wzięło się po prostu z inteligentnego żartu literackiego. O działaniu IMAGINESKOPÓW w coachingu można przeczytać na blogu:
http://zwrotnica.net/blog/2015/01/imagineskopia-w-coachingu/

Uśmiechy i zadowolenie na twarzach uczestników naszych szkoleń mówią same za siebie. Prezentujemy Państwu, jak w zwrotnicowym tempie działają uczestnicy na naszych szkoleniach. Ci, którzy czują wenę twórczą, mają u Nas możliwość wykorzystania swoich talentów pod okiem specjalistów od sztuk wizualnych, muzyki i dramy – wszystko to wspomaga ich rozwój zawodowy i osobisty. Nasi trenerzy to najbardziej kreatywni ludzie w branży! O naszym maratonie szkoleniowym, który promował nasze narzędzia w całej Posce możecie poczytać na blogu:
http://zwrotnica.net/blog/2015/06/szkolenia-zwrotnicy-w-liczbach/

Skontaktuj się z nami i napisz na adres: szkolenia@zwrotnica.net